Licensed to Heroes Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/12/2012 07:50 PM
    NSIC T&F Indoor Multi Event Championship 2012 - 2/12/2012 to 2/26/2012     
                      Hosted by Bemidji State University                       
                                  Bemidji, MN                                  
                                    Results                                    
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Paige Pollard             SR Wayne State            2:14.08   2    906
  2 Kendra Mooberry           JR MN State Moorhea       2:16.55   2    871
  3 Tess Johnson              FR U of Mary              2:17.82   2    853
  4 Kayla Mescher             FR Augustana              2:18.41   1    845
  5 Rebecca Davenport         FR Wayne State            2:28.60   1    711
  6 Katie Tonner              SO Augustana              2:28.75   2    709
  7 Kelsey King               SR St. Cloud St           2:29.59   1    698
  8 Jessica Keesling          JR MN State Moorhea       2:32.51   1    662
  9 Chanel Miller             FR Minnesota-Du           2:35.74   2    623
 10 Taylor Sautbine           JR Bemidji Stat           2:40.56   1    566
 11 Lauren Kuklinski          SO St. Cloud St           2:41.01   2    561
 12 Ashley Larva              JR Bemidji Stat           2:41.39   1    557
 13 Rebecca Lee               JR Minnesota-Du           2:44.14   1    526
 14 Angela Walhovd            SR St. Cloud St           2:44.28   2    525
 15 Meagan Grandgenett        SR Augustana              2:48.55   2    479
 16 Megan Olson               SR MN State Mankato       2:51.12   2    452
 17 Hannah Mueller            FR Winona State           2:54.47   2    418
 18 Megan Svitak              FR Wayne State            2:59.77   1    367
 19 Anna Blaske               JR Winona State           3:02.46   1    343
 20 Leandra Schlecht          FR Northern Sta           3:10.46   2    274
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Megan Olson               SR MN State Mankato          9.03   5    904
  2 Anna Blaske               JR Winona State              9.14   2    881
  3 Chanel Miller             FR Minnesota-Du              9.20   1    869
  4 Ashley Larva              JR Bemidji Stat              9.21   6    867
  5 Jessica Keesling          JR MN State Moorhea          9.21   2    867
  6 Hannah Mueller            FR Winona State              9.30   5    848
  7 Paige Pollard             SR Wayne State               9.38   4    832
  8 Kelsey King               SR St. Cloud St              9.44   5    820
  9 Taylor Sautbine           JR Bemidji Stat              9.44   4    820
 10 Meagan Grandgenett        SR Augustana                 9.50   4    808
 11 Rebecca Lee               JR Minnesota-Du              9.52   3    804
 12 Angela Walhovd            SR St. Cloud St              9.54   2    800
 13 Christina Erickson        JR MN State Mankato          9.56   6    796
 14 Katie Tonner              SO Augustana                 9.57   1    794
 15 Tess Johnson              FR U of Mary                 9.57   3    794
 16 Kayla Mescher             FR Augustana                 9.61   6    787
 17 Kendra Mooberry           JR MN State Moorhea          9.64   3    781
 18 Leandra Schlecht          FR Northern Sta              9.65   6    779
 19 Megan Svitak              FR Wayne State               9.83   5    744
 20 Lauren Kuklinski          SO St. Cloud St              9.92   4    727
 21 Rebecca Davenport         FR Wayne State              10.64   1    597
 
Indoor Pentathlon: #4 Women High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tess Johnson              FR U of Mary                1.58m    5-02.25    712
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 
        P    P    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Lauren Kuklinski          SO St. Cloud St             1.55m    5-01.00    678
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Angela Walhovd            SR St. Cloud St             1.55m    5-01.00    678
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
        P    P    P    P   XO    O   XO  XXX 
  4 Chanel Miller             FR Minnesota-Du             1.52m    4-11.75    644
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
        O    P   XO    P  XXO  XXO  XXX 
  4 Leandra Schlecht          FR Northern Sta             1.52m    4-11.75    644
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
        P    P    O    P   XO   XO  XXX 
  6 Kayla Mescher             FR Augustana                1.49m    4-10.50    610
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  7 Megan Olson               SR MN State Mankato         1.46m    4-09.50    577
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
        P    O    P    O  XXX 
  7 Kelsey King               SR St. Cloud St             1.46m    4-09.50    577
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
       XO    O  XXO   XO  XXX 
  7 Rebecca Davenport         FR Wayne State              1.46m    4-09.50    577
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
       XO    O  XXO   XO  XXX 
  7 Paige Pollard             SR Wayne State              1.46m    4-09.50    577
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
        O    O   XO   XO  XXX 
  7 Meagan Grandgenett        SR Augustana                1.46m    4-09.50    577
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
 12 Hannah Mueller            FR Winona State             1.43m    4-08.25    544
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXO    O  XXO  XXX 
 13 Katie Tonner              SO Augustana                1.40m    4-07.00    512
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 
        P    P    P    P    P    P   XO    O   XO  XXX 
 14 Kendra Mooberry           JR MN State Moorhea         1.37m    4-06.00    481
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
 15 Rebecca Lee               JR Minnesota-Du             1.34m    4-04.75    449
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 
        P    P    O    P    O  XXO   XO  XXX 
 15 Jessica Keesling          JR MN State Moorhea         1.34m    4-04.75    449
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 
        P    P    P    P  XXO  XXO    O  XXX 
 15 Megan Svitak              FR Wayne State              1.34m    4-04.75    449
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 
        P    P    P    P    O    O  XXO  XXX 
 15 Taylor Sautbine           JR Bemidji Stat             1.34m    4-04.75    449
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 
        O    O    P    O    O    P    O  XXX 
 19 Anna Blaske               JR Winona State             1.31m    4-03.50    419
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 
        P    P    P    P    P   XO  XXX 
 20 Ashley Larva              JR Bemidji Stat             1.28m    4-02.25    389
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 
        O    O    P   XO    O  XXX 
 -- Christina Erickson        JR MN State Mankato            NH            
     1.37 1.40 1.43 
        P    P  XXX 
 
Indoor Pentathlon: #2 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kendra Mooberry           JR MN State Moorhea         5.63m   18-05.75    738
      5.57m  5.63m  FOUL            
  2 Hannah Mueller            FR Winona State             5.54m   18-02.25    712
      FOUL  5.33m  5.54m            
  3 Megan Olson               SR MN State Mankato         5.36m   17-07.00    660
      5.30m  5.36m  5.03m            
  4 Paige Pollard             SR Wayne State              5.32m   17-05.50    648
      5.18m  FOUL  5.32m            
  5 Tess Johnson              FR U of Mary                5.28m   17-04.00    637
      5.28m  5.25m  5.15m            
  6 Chanel Miller             FR Minnesota-Du             5.18m   17-00.00    609
      4.84m  5.18m  FOUL            
  7 Meagan Grandgenett        SR Augustana                5.11m   16-09.25    589
      5.03m  FOUL  5.11m            
  8 Katie Tonner              SO Augustana                5.10m   16-08.75    587
      FOUL  5.10m  5.06m            
  9 Ashley Larva              JR Bemidji Stat             5.00m   16-05.00    559
      5.00m  4.89m  4.96m            
  9 Christina Erickson        JR MN State Mankato         5.00m   16-05.00    559
      FOUL  4.96m  5.00m            
 11 Leandra Schlecht          FR Northern Sta             4.96m   16-03.25    548
      4.79m  4.72m  4.96m            
 12 Jessica Keesling          JR MN State Moorhea         4.84m   15-10.50    516
      4.84m  FOUL  4.43m            
 13 Rebecca Lee               JR Minnesota-Du             4.81m   15-09.50    508
      4.60m  4.81m  4.65m            
 13 Angela Walhovd            SR St. Cloud St             4.81m   15-09.50    508
      4.53m  FOUL  4.81m            
 15 Kelsey King               SR St. Cloud St             4.74m   15-06.75    490
      FOUL  FOUL  4.74m            
 16 Lauren Kuklinski          SO St. Cloud St             4.72m   15-06.00    485
      4.62m  FOUL  4.72m            
 17 Taylor Sautbine           JR Bemidji Stat             4.71m   15-05.50    482
      4.71m  FOUL  FOUL            
 18 Megan Svitak              FR Wayne State              4.52m   14-10.00    433
      4.47m  4.52m  4.22m            
 19 Kayla Mescher             FR Augustana                4.51m   14-09.75    431
      4.34m  4.44m  4.51m            
 -- Anna Blaske               JR Winona State              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Rebecca Davenport         FR Wayne State               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor Sautbine           JR Bemidji Stat            10.54m   34-07.00    565
      10.54m  10.38m  FOUL            
  2 Christina Erickson        JR MN State Mankato        10.36m   34-00.00    553
      10.29m  10.36m  10.01m            
  3 Paige Pollard             SR Wayne State             10.20m   33-05.75    543
      9.67m  10.20m  FOUL            
  4 Kendra Mooberry           JR MN State Moorhea         9.72m   31-10.75    511
      9.47m  9.19m  9.72m            
  5 Angela Walhovd            SR St. Cloud St             9.62m   31-06.75    505
      9.05m  9.62m  9.38m            
  6 Leandra Schlecht          FR Northern Sta             9.59m   31-05.75    503
      9.50m  8.44m  9.59m            
  7 Meagan Grandgenett        SR Augustana                9.45m   31-00.00    494
      FOUL  9.06m  9.45m            
  8 Megan Svitak              FR Wayne State              9.39m   30-09.75    490
      9.39m  9.19m  8.49m            
  9 Anna Blaske               JR Winona State             9.34m   30-07.75    486
      9.34m  8.25m  7.96m            
 10 Megan Olson               SR MN State Mankato         9.26m   30-04.75    481
      8.59m  9.26m  8.98m            
 11 Kayla Mescher             FR Augustana                9.16m   30-00.75    475
      8.36m  8.25m  9.16m            
 12 Lauren Kuklinski          SO St. Cloud St             9.07m   29-09.25    469
      8.66m  9.07m  9.06m            
 13 Tess Johnson              FR U of Mary                9.02m   29-07.25    465
      8.85m  9.02m  8.77m            
 14 Chanel Miller             FR Minnesota-Du             8.93m   29-03.75    460
      8.92m  8.49m  8.93m            
 15 Ashley Larva              JR Bemidji Stat             8.85m   29-00.50    454
      8.85m  7.54m  8.03m            
 16 Kelsey King               SR St. Cloud St             8.78m   28-09.75    450
      8.78m  8.50m  8.46m            
 17 Katie Tonner              SO Augustana                8.76m   28-09.00    449
      8.42m  8.61m  8.76m            
 18 Jessica Keesling          JR MN State Moorhea         8.52m   27-11.50    433
      8.52m  6.32m  8.26m            
 19 Hannah Mueller            FR Winona State             8.35m   27-04.75    422
      8.35m  FOUL  7.62m            
 20 Rebecca Lee               JR Minnesota-Du             8.04m   26-04.50    402
      7.85m  7.72m  8.04m            
 21 Rebecca Davenport         FR Wayne State              7.46m   24-05.75    365
      7.46m  7.29m  7.45m            
 
Women Indoor Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Paige Pollard             SR Wayne State                        3506   10   
  2 Tess Johnson              FR U of Mary                          3461    8   
  3 Kendra Mooberry           JR MN State Moorhea                   3382    6   
  4 Chanel Miller             FR Minnesota-Du                       3205    5   
  5 Kayla Mescher             FR Augustana                          3148    4   
  6 Megan Olson               SR MN State Mankato                   3074    3   
  7 Katie Tonner              SO Augustana                          3051    2   
  8 Kelsey King               SR St. Cloud St                       3035    1   
  9 Angela Walhovd            SR St. Cloud St                       3016  
 10 Meagan Grandgenett        SR Augustana                          2947  
 11 Hannah Mueller            FR Winona State                       2944  
 12 Jessica Keesling          JR MN State Moorhea                   2927  
 13 Lauren Kuklinski          SO St. Cloud St                       2920  
 14 Taylor Sautbine           JR Bemidji Stat                       2882  
 15 Ashley Larva              JR Bemidji Stat                       2826  
 16 Leandra Schlecht          FR Northern Sta                       2748  
 17 Rebecca Lee               JR Minnesota-Du                       2689  
 18 Megan Svitak              FR Wayne State                        2483  
 19 Rebecca Davenport         FR Wayne State                        2250  
 20 Anna Blaske               JR Winona State                       2129  
 21 Christina Erickson        JR MN State Mankato                   1908  
 
Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Laquone Robinson          JR MN State Moorhea          7.07   1    858
  2 Uchenna Uchenna Ogbonnay  SR MN State Moorhea          7.08   2    854
  3 Tandy Juell               JR MN State Mankato          7.08   1    854
  4 Nathan Hancock            FR MN State Mankato          7.16   2    826
  5 Lucas Torres              JR MN State Mankato          7.18   1    819
  6 Ben Niemann               JR Minnesota-Du              7.26   2    792
  7 Robert Gunderson          SO MN State Mankato          7.31   2    775
  7 Justin Wolf               SO MN State Mankato          7.31   1    775
  9 Colin Goligoski           FR Concordia St              7.42   1    739
 10 David Braaten             JR St. Cloud St              7.55   2    697
 11 Shea McClanahan           SO Northern Sta              7.64   2    668
 12 Dusty McColley            JR St. Cloud St              7.70   2    650
 13 Jacob Pohlmann            JR Augustana                 7.72   1    643
 14 Riley Myers               JR St. Cloud St              7.93   2    580
 15 Chris Anderson            FR Concordia St              8.03   1    551
 
Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Nathan Hancock            FR MN State Mankato         1.98m    6-06.00    785
     1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 1.95 1.98 2.01 
        P    P    P    P    O    P    O   XO    O   XO  XXX 
  1 Dusty McColley            JR St. Cloud St             1.98m    6-06.00    785
     1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 1.95 1.98 2.01 2.04 
        P    P    P    P    P    P    P    P   XO    O    P  XXX 
  3 Jacob Pohlmann            JR Augustana                1.92m    6-03.50    731
     1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 1.95 
        P    P    O    O   XO    O    O   XO  XXX 
  4 David Braaten             JR St. Cloud St             1.86m    6-01.25    679
     1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 
        P    P   XO    O   XO    O  XXX 
  4 Justin Wolf               SO MN State Mankato         1.86m    6-01.25    679
     1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 
        O    P    O    O   XO  XXO  XXX 
  4 Laquone Robinson          JR MN State Moorhea         1.86m    6-01.25    679
     1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 
        P    P    P    P    P    O  XXX 
  7 Tandy Juell               JR MN State Mankato         1.83m    6-00.00    653
     1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  7 Ben Niemann               JR Minnesota-Du             1.83m    6-00.00    653
     1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 
        P    P    P    P    P    P    O    P   XO   XO    O  XXO    O  XXO  XXX 
  9 Riley Myers               JR St. Cloud St             1.80m    5-10.75    627
     1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 
        P    O   XO  XXO  XXX 
  9 Colin Goligoski           FR Concordia St             1.80m    5-10.75    627
     1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 
        P    P    P    P    P    O    O    P    O    O  XXO  XXO  XXO  XXX 
 11 Lucas Torres              JR MN State Mankato         1.77m    5-09.75    602
     1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 
        P    P    P    P    P    P    O    P    O    O  XXO    O  XXX 
 11 Uchenna Uchenna Ogbonnay  SR MN State Moorhea         1.77m    5-09.75    602
     1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 
        P    P    P    P    P    P   XO    P    O    P   XO  XXO  XXX 
 13 Robert Gunderson          SO MN State Mankato         1.71m    5-07.25    552
     1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 
        P    P    P    P    P    P    P   XO    O  XXO  XXX 
 14 Shea McClanahan           SO Northern Sta             1.59m    5-02.50    457
     1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.59 1.62 
        P    P    P    P    P    O  XXX 
 15 Chris Anderson            FR Concordia St             1.47m    4-09.75    367
     1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Heptathlon: #3 Men Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Laquone Robinson          JR MN State Moorhea         7.02m   23-00.50    818
      6.76m  6.86m  7.02m            
  2 Nathan Hancock            FR MN State Mankato         6.64m   21-09.50    729
      6.40m  6.64m  6.40m            
  3 Lucas Torres              JR MN State Mankato         6.58m   21-07.25    716
      FOUL  6.58m  FOUL            
  4 Robert Gunderson          SO MN State Mankato         6.55m   21-06.00    709
      6.55m  FOUL  FOUL            
  5 Uchenna Uchenna Ogbonnay  SR MN State Moorhea         6.51m   21-04.25    700
      6.20m  6.51m  FOUL            
  6 Tandy Juell               JR MN State Mankato         6.39m   20-11.75    673
      FOUL  6.39m  6.37m            
  7 Dusty McColley            JR St. Cloud St             6.35m   20-10.00    664
      6.20m  6.35m  6.09m            
  8 Jacob Pohlmann            JR Augustana                6.18m   20-03.50    626
      6.18m  FOUL  6.04m            
  9 David Braaten             JR St. Cloud St             6.09m   19-11.75    606
      5.88m  6.09m  FOUL            
 10 Ben Niemann               JR Minnesota-Du             6.08m   19-11.50    604
      FOUL  FOUL  6.08m            
 11 Justin Wolf               SO MN State Mankato         6.07m   19-11.00    602
      FOUL  FOUL  6.07m            
 12 Shea McClanahan           SO Northern Sta             5.65m   18-06.50    512
      5.27m  5.65m  5.57m            
 13 Riley Myers               JR St. Cloud St             5.52m   18-01.50    485
      5.19m  FOUL  5.52m            
 14 Colin Goligoski           FR Concordia St             5.49m   18-00.25    479
      5.24m  5.47m  5.49m            
 15 Chris Anderson            FR Concordia St             4.97m   16-03.75    377
      4.97m  FOUL  FOUL            
 
Heptathlon: #2 Men Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Uchenna Uchenna Ogbonnay  SR MN State Moorhea        13.60m   44-07.50    704
      13.60m  12.96m  12.69m            
  2 Tandy Juell               JR MN State Mankato        12.11m   39-08.75    613
      12.11m  11.09m  FOUL            
  3 Jacob Pohlmann            JR Augustana               11.70m   38-04.75    588
      11.70m  FOUL  11.49m            
  4 Lucas Torres              JR MN State Mankato        11.48m   37-08.00    575
      11.48m  11.39m  11.38m            
  5 Justin Wolf               SO MN State Mankato        11.41m   37-05.25    571
      10.69m  10.96m  11.41m            
  6 Robert Gunderson          SO MN State Mankato        11.26m   36-11.50    562
      10.98m  10.29m  11.26m            
  7 David Braaten             JR St. Cloud St            10.70m   35-01.25    528
      10.60m  10.31m  10.70m            
  8 Laquone Robinson          JR MN State Moorhea        10.63m   34-10.50    524
      10.49m  FOUL  10.63m            
  9 Shea McClanahan           SO Northern Sta            10.32m   33-10.25    505
      9.85m  9.94m  10.32m            
 10 Nathan Hancock            FR MN State Mankato        10.24m   33-07.25    500
      10.24m  9.92m  9.86m            
 11 Riley Myers               JR St. Cloud St            10.19m   33-05.25    497
      9.81m  10.19m  10.11m            
 12 Ben Niemann               JR Minnesota-Du            10.11m   33-02.00    492
      9.44m  9.54m  10.11m            
 13 Chris Anderson            FR Concordia St            10.08m   33-01.00    490
      9.49m  FOUL  10.08m            
 14 Colin Goligoski           FR Concordia St             9.92m   32-06.50    481
      FOUL  8.58m  9.92m            
 15 Dusty McColley            JR St. Cloud St             9.59m   31-05.75    461
      9.48m  9.59m  FOUL            
 
Men Heptathlon
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Laquone Robinson          JR MN State Moorhea                   2879  
  2 Uchenna Uchenna Ogbonnay  SR MN State Moorhea                   2860  
  3 Nathan Hancock            FR MN State Mankato                   2840  
  4 Tandy Juell               JR MN State Mankato                   2793  
  5 Lucas Torres              JR MN State Mankato                   2712  
  6 Justin Wolf               SO MN State Mankato                   2627  
  7 Robert Gunderson          SO MN State Mankato                   2598  
  8 Jacob Pohlmann            JR Augustana                          2588  
  9 Dusty McColley            JR St. Cloud St                       2560  
 10 Ben Niemann               JR Minnesota-Du                       2541  
 11 David Braaten             JR St. Cloud St                       2510  
 12 Colin Goligoski           FR Concordia St                       2326  
 13 Riley Myers               JR St. Cloud St                       2189  
 14 Shea McClanahan           SO Northern Sta                       2142  
 15 Chris Anderson            FR Concordia St                       1785